Rekomenduoju:
Ar esi susidūręs su sąnarių skausmu?
Galbūt tiesiog juos pastoviai maudžia?
O galbūt sportuodamas jauti nemalonius jausmus alkūnėse ar keliuose?
Ar tiesiog nori sužinoti kaip pasirūpinti sąnariais ir išvengti galimų komplikacijų ateityje?
Jei bent į vieną šių klausimų atsakei TEIGIAMAI – šis straipsnis būtent TAU. Siūlau atidžiai perskaityti ir išvengti nemalonių sąnarių komplikacijų ateityje!
Sąnariai kiekvieną dieną patiria stresą padėdami žmogui atlikti įvairiausius judesius. Dažnai neįvertiname sąnarių atliekamos funkcijos, nekreipiame į juos dėmesio ir tai galiausiai priveda prie įvairiausių problemų – sąnarių skausmų, uždegimų, traumų. Tam, jog išvengtumėme šių komplikacijų, privalome „pamaitinti“ sąnarius jiems būtinomis medžiagomis. Visgi, iš maisto gauti šias medžiagas yra pakankamai sunku, todėl neretai gali pagelbėti šiam tikslui sukurti maisto papildai sąnariams. Sportuojantys žmonės sukelia ypatingai didelį stresą savo sąnariams. Maisto papildai sąnariams gali padėti tiek sportuojantiems, tiek nesportuojantiems žmonėms. Visų pirma, šiame straipsnyje supažindinsiu su pačiais sąnarių struktūra, dažniausiai pasitaikančios sąnarių ligomis, jų gydymu. Vėliau, papasakosiu apie 5 veiksmingas medžiagas sąnariams – gliukozaminą, chondroitiną, MSM, kolageną bei hialuroną. Galiausiai, pateiksiu praktinius patarimus renkantis konkretų maisto papildą sąnariams.
SĄNARIAI
Sąnariai – tai jungtys, jungiančios kaulus. Pavyzdžiui, kelio sąnarys sujungia šlaunikaulį su blauzdikauliu. Sąnarius taip pat sudaro jungiamieji audiniai, tokie kaip raiščiai (jungia kaulus), sausgyslės (jungia raumenį su kaulu) ir kremzlės (uždengia kaulų galus ir funkcionuoja kaip kaulų apsaugos). Būtent sąnarių dėka žmogaus organizmas yra lankstus bei mobilus.
Sąnariai būna 3 tipų. Trumpai apžvelgsiu visus:
- Pluoštiniai jungtiniai – nejudantys, iš vientiso jungiamojo audinio sudaryti sąnariai. Pavyzdžiui, tarp kaukolės siūlių yra pluoštiniai jungtiniai sąnariai.
- Kremzlinis jungtinis – sąnario tipas, kuomet tarp kaulų yra kremzlė. Puikus pavyzdys: stuburo slanksteliai.
- Sinovinis jungtinis – dažniausiai žmogaus organizme sutinkamas sąnario tipas. Tokio tipo sąnariai yra lankstūs, elastingi, jų judėjimo amplitudė yra didelė. Tokio tipo sąnarius gaubia ertmė, kurioje yra skystis. Būtent šis skystis padeda išlaikyti sąnarių elastingumą ir lankstumą.
Akivaizdu, jog sąnariai atlieka itin svarbią funkciją žmogaus organizme – jie yra būtini judėjimui. Todėl tolesnėje straipsnio dalyje papasakosiu kaip teisingai pasirūpinti savo sąnariais.
SĄNARIŲ LIGOS: SKAUSMAS, UŽDEGIMAS IR GYDYMAS
Prieš pradedant kalbėti apie efektyvias medžiagas bei maisto papildus sąnariams, būtina įsigilinti ir į dažniausias pasitaikančias sąnarių ligas, pastarųjų sukeliamus padarinius bei gydymą. Susipažinę su sąnarių struktūra bei susijusiomis problemomis geriau suprasite kaip šios 5 efektyvios medžiagos gali padėti.
Sąnarių ligas iš esmės galima skirstyti į 3 esmines kategorijas:
- Artritas – sąnarių uždegimas. Pastarasis sukelia sąnarių skausmą, standumą, patinimą. Ilgą laiką esant šiems požymiams gali būti padaryta sunki žala sąnariams. Yra daug ir įvairių artrito formų, dažniausia – osteoartritas. Pastarąja artrito forma serga itin daug žmonių. Pagrindinės osteoartrito priežastys: viršsvoris ir atitinkamai didesnė apkrova sąnariams, amžius, sąnarių trauma, genetinė sąnario kremzlės yda, neteisingas sąnarių susiformavimas, pastovi apkrova sąnariams atliekant pasikartojantį judesį judesį darbo metu ar sportuojant. Praktiškai artritą galima gydyti 3 būdais: poilsiu, vaistais ir maisto papildais. Kartais problema išsisprendžia duodant poilsio konkrečiai skaudančiai vietai ar atsisakant judesio, dėl kurio ir kilo artritas. Rimtesniais atvejais padeda skausmą ar patinimą malšinantys vaistai, tačiau pastarieji dažniausiai vartojami neilgą laiką. Ilgalaikėje perspektyvoje padeda maisto papildai sąnariams, apsaugantys, sutepantys ir bei sumažinantys susirgimo artritu riziką. Būtina pabrėžti, jog maisto papildai sąnariams duos geriausia efektą jeigu juos vartosite profilaktiškai. Jau susirgus šia liga, pasveikti nuo artrito vartojant maisto papildus bus sunkiau.
- Bursitas – aplink sąnarį esančio tepalinio maišelio (skysčio) uždegimas. Susirgus bursitu, sąnariai ištinsta, parausta, juos ima skaudėti, maudžia. Bursitas taip pat dažnai išsivysto sąnariui dažnai dirbant ta pačia amplitude, t.y. dažnai atliekant konkretų judesį. Bursitą taip pat gali sukelti ir sąnario trauma. Dažniausiai bursitas pasireiškia keliuose bei alkūnėse. Dažnai remiantis alkūne į kietą paviršių, pavyzdžiui stalą, su laiku galima susirgti bursitu. Pagrindiniai bursito gydymo būdai: poilsis, skausmą bei uždegimą malšinantys vaistai bei ledas. Ligai įsisenėjus, gali tekti daryti operaciją.
- Sąnarių išnirimai – sąnarių traumos, kuomet sąnarių galai išeina iš įprastos sau vietos. Pagrindinė priežastis – nukritimas ant sąnario. Sąnarių išnirimai neretai ištinka kontaktiniu sportu užsiimančius žmones. Išnirti gali kulkšnys, keliai, pečiai, klubai, alkunės, žandikaulis, rankų ar kojų pirštai. Išnarinti sąnariai patinsta, labai skausmingi ir vizualiai matomi. Neretai išnarintą sąnarį netgi sunku pajudinti. Išnarinto sąnario gydymas – kritinis atvejis. Tokiu atveju visada reikėtų kreiptis į medikus, kurie tiksliai nustatytų bei paskirtų būtiną gydymo būdą. Tai gali būti sąnario įstatymas atgal į vietą, vaistai, įvairūs įtvarai ar diržai, o galiausiai reabilitacija. Būtina pažymėti, jog išnirus pečiui ar sąnario girnelei, toks išnirimas yra linkęs ateityje lengviau pasikartoti. Todėl užsiimant sportine veikla vertėtų naudoti konkrečią vietą apsaugančius įtvarus, pavyzdžiui keliams.
MAISTO PAPILDAI SĄNARIAMS
Rinkoje apstu įvairiausių maisto papildų sąnariams. Pastarieji JAV itin populiarūs, Lietuvoje visgi vartojami rečiau. Lietuviai šiuo klausimu pakankamai konservatyvūs, atsiradus problemai dažniausiai vartojami vaistai. Tai yra neteisinga. Trumpai paaiškinsiu kodėl:
- Žmogus savo sąnariais naudojasi kiekvieną dieną. Sulyginkime žmogaus organizmą su automobiliu, o sąnarius su automobilio stabdžiais. Kas atsitiks automobilio stabdžiams jeigu ilgą laiką važinėsime su mažai ar visai be stabdžių skysčio? Akivaizdu, stabdžiai nestabdys ir greitai suges. Kas bus sąnariams, jeigu jie ilgą laiką negaus jiems naudingų medžiagų? Sąnariai išsausės, juos pradės skaudėti, o ilgą laiką tuo nepasirūpinus, galima susidurti ir su rimtesnėmis problemomis. Sąnariais BŪTINA rūpintis profilaktiškai, jog išvengtumėte galimų skausmų, patinimų ar traumų. Visos 5 vėliau straipsnyje minimos medžiagos (gliukozaminas, chondroitinas, metilsulfonilmetanas, kolagenas bei hialurono rūgštis) – tai elementarus maistas sąnariams. Jeigu profilaktiškai vartosite bent keletą šių medžiagų, tikrai rečiau ar visai nesusidursite su sąnarių problemomis.
- Dažnai vartojami oraliniai vaistai dažniausiai nesprendžia problemos ilgalaikėje perspektyvoje. Visų pirma, skausmą malšinantys vaistai įprastai kenkia sveikatai, juos vartoti galima tik kelias dienas. Antra, pastarieji vaistai dažniau numalšina skausmo suvokimą, o ne patį skausmą.
Kaip jau minėjau, maisto papilduose dažniausiai sutinkamos šios 5 medžiagos: gliukozaminas, chondroitinas, MSM, kolagenas bei hialurono rūgštis. Efektyviausi maisto papildai savo sudėtyje dažniausiai turi keletą skirtingų šių medžiagų:
- XXL Nutrition Joint Support – itin plačios bei veiksmingos sudėties produktas sąnariams. Rekomenduojamas sąnarių skausmą jaučiantiems, dažnai sportuojantiems žmonėms;
- XXL Nutrition Glucosamine Pro – sudėtyje gliukozamino, chondroitino bei MSM turintis produktas. Puikiai tinkamas vartoti profilaktiškai.
- Amix Osteo Ultra GelDrink – ypatingai tinkamas vyresnio amžiaus žmonėms, nuolatos jaučiantiems sąnarių skausmą. Sudėtyje esantis kolageninis baltymas sutepa sąnarius ir taip padeda numalšinti skausmą. Sudėtyje taip pat yra gliukozamino, chondroitino, MSM ir kitų medžiagų.
Šių medžiagų turintys maisto papildai sutepa sąnarius, malšina skausmą, patinimą. Kuo daugiau skirtingų medžiagų maisto papilde – tuo geriau. Tačiau tuo pačiu reikėtų atkreipti dėmesį ir konkrečios veikliosios medžiagos kiekį konkrečiame maisto papilde. Maisto papildai sąnariams veikia efektyviausiai kuomet vartojami profilaktiškai, tačiau gali padėti pilnai ar dalinai išspręsti ir jau turimą sąnarių problemą. Papildai sąnariams dažniausiai sutinkami miltelių, tablečių, kapsulių ar skysčio pavidale. Didelio praktinio skirtumo tarp pavidalų nėra, viskas priklauso nuo kliento poreikių, pačio produkto sudėties, kainos ir kitų faktorių.
Toliau straipsnyje apibūdinsiu kiekvieną medžiagą atskirai.
1. GLIUKOZAMINAS
Gliukozaminas – natūrali medžiaga, esanti sąnario ertmės skystyje. Pastarasis sutepa sąnarius panašiai kaip tepalas sutepa automobilio variklį. Akivaizdu, jog automobilio variklis ilgai netarnautų be tepalo, tad lygiai taip pat sąnariai netarnautų be aplink juos esančio skysčio bei pastarajame esančio gliukozamino. Būtent gliukozaminas yra kremzlės statybinė medžiaga, panašiai kaip baltymai yra raumenų statybinė medžiaga.
GLIUKOZAMINO FORMOS
Vyrauja 3 pagrindinės gliukozamino fomos:
- Gliukozamino sulfatas;
- Gliukozamino hidrochloridas;
- N-acetil-gliukozaminas.
Nors visos iš dalies yra panašios, tačiau ne visos vienodai veiksmingos maisto papilduose
Dauguma tyrimų priėjo išvados, jog veiksmingiausia yra gliukozamino sulfato forma.
KĄ DARO GLIUKOZAMINAS?
Gliukozaminas atstato kremzlę. Kremzlė – tai lankstus bei tamprus jungiamasis audinys, esantis aplink sąnarius. Kremzlė funkcionuoja kaip sąnario pagalvėlė, palengvinanti bei sušvelninanti sąnarių darbą. Kremzlė yra sudaryta daugiausiai iš gliukozaminoglikanų, o pastarųjų pirmtakas yra būtent gliukozaminas. Taigi, gliukozamino ir kremzlės sąsaja yra nenuginčijama. Būtina prabrėžti tai, jog senstant gliukozamino kiekiai organizme mažėja, atitinkamai kremzlė praranda efektyvumą ir sąnariai dėvisi. Papildomas gliukozamino kiekis iš maisto papildo gali padėti palaikyti normalų gliukozamino kiekį sąnariuose bei atitinkamai sutepti kremzlę. Apskritai, gliukozamino sulfatas yra pati efektyviausia medžiaga sąnarių jungiamųjų audinių gydymui. Gliukozaminas labai dažnai vartojamas žmonių, sergančiu artritu, ypač osteoartritu.
KUR RANDAMAS GLIUKOZAMINAS?
Natūraliai gliukozamino yra ne tik žmonių sąnariuose, tačiau i gyvūnų kauluose, kaulų čiulpuose, vėžiagyviuose ir grybuose. Maisto papilduose esantis gliukozaminas gali būti pagaminamas laboratorijoje, tačiau dažniausiai natūralesniu būdu išgaunamas iš vežiagyvių kiautų. Būtina pabrėžti, jog organizmas labai greitai bei efektyviai pasisavina gliukozamino sulfatą, todėl žmonės pagerėjimą pradeda jausti jau pirmosiomis dienomis.
GLIUKOZAMINO VARTOJIMAS
Įprasta gliukozamino dozė yra 300-500 miligramų 3 kartus dienoje. Įprasta rekomenduojama gliukozamino dienos dozė svyruoja nuo 900 iki 1500 miligramų. Visgi, gliukozaminas nėra toksiškas ir įvairūs moksliniai tyrimai priėjo išvados, jog didesnės gliukozamino dozės (2000-3000 miligramų per dieną) padeda dar labiau pajausti gliukozamino poveikį. Gliukozaminas vartojamas kartu su maistu.
RAW Powders Glucosamine Sulphate – veiksmingas bei ekonomiškas gliukozamino maisto papildas. Produkto milteliai sūrūs, tad jeigu esi labai jautrus skoniui, geriau rinkis kapsules.
2. CHONDROITINAS
Chondroitinas – žmogaus jungiamųjų audinių sudedamoji dalis, daugiausiai randama sąnarių kremzlėse ir kauluose. Chondroitinas gali būti kelių formų, tačiau populiariausias bei efektyviausias yra chondroitino sulfatas. Pastarasis įprastai yra naudojamas maisto papilduose, kurių sudėtyje būna ir daugiau su chondroitinu gerai sąveikaujančių medžiagų – gliukozamino ar MSM.
KAIP VEIKIA CHONDROITINO SULFATAS?
Daugelio mokslinių tyrimų dėka buvo prieita išvada, jog chondroitinas ypač efektyviai gydo osteoartritą. Chondroitinas panašiai kaip ir gliukozaminas atstato susidėvėjusią kremzlę ar bent jau sustabdo tolesnį jos dėvėjimąsi. Pastaroji dėvisi nuolatos, ypač tai pastebi vyresnio amžiaus žmonės, kuomet sąnariai tampa ne tokie paslankūs, juos skauda. Būtent chondroitinas gali padėti sumažinti šiuos skausmus. Chondroitino veikimo principas nesudėtingas – jis pritraukia skysčių į jungiamuosius audinius. Būtent pastarųjų dėka sąnariai neišsausėja, lieka paslankūs. Chondroitinas, panašiai kaip ir gliukozaminas, tarsi tepalas varikliui. Negana to, chondroitinas taip pat apaugo kremzlę nuo ją skaidančių enzimų bei aprūpina organizmą naują kremzlę auginančiomis medžiagomis.
KUR RANDAMAS CHONDROITINAS?
Natūraliai chondroitinas randamas gyvūnų jungiamuosiuose audiniuose, ypač kauluose. Neretai chondroitinas išgaunamas iš gyvūnų kremzlių (pavyzdžiui ryklių ir jaučių) ar karvių gerklių. Akivaizdu, jog tokių produktų visų pirma ne tik, jog nevartojame, tačiau ir fiziškai nesuvartosime tiek, jog gautumėme reikiamą chondroitino dozę. Todėl įprastai žmonės chondroitiną gauna iš maisto papildų.
CHONDROITINO VARTOJIMAS
Veiksminga chondroitino dozė yra 1200-1800 miligramų per dieną. Nėra didelio praktinio skirtumo ar suvartosite šią dozę iš karto ar išskirstysite dienos bėgyje, pavyzdžiui 3 kartus dienoje po 400-600 miligramų.
3. METILSULFONILMETANAS (MSM)
Metilsulfonilmetanas arba trumpiau MSM – tai organinys sieros junginys, natūraliai randamas vaisiuose, daržovėse, grūduose, gyvūnuose bei žmonėse. Daugumai nežinoma, tačiau siera yra nepakeičiamas komponentas žmogaus mityboje. Siera yra kiekvienoje žmogaus organizmo ląstelėje bei yra būtina įvairiems junginiams, pavyzdžiui hormonams, enzimams, antikūnams ar antioksidantams. Didžioji dalis sieros yra raumenyse, odoje, kauluose, naguose bei plaukuose. MSM aprūpina itin reikalinga siera įvairius organizmo junginius. Siera taip pat ypač reikalinga puikiai jungiamųjų audinių būklei bei kolageno formavimui.
MSM MAISTO PAPILDAS SĄNARIAMS
MSM yra ypač naudingas maisto papildas sąnariams. Viena iš dažniausių sąnarių ligų – osteoartritas, kurio pagrindiniai simptomai yra sąnarių skausmas bei uždegimas. Remiantis moksliniais tyrimais ne kartą buvo prieita išvada, jog MSM sumažina sąnarių skausmą bei uždegimą. Kaip jau minėjome ankščiau, MSM aprūpina organizmą siera. MSM sudėtyje yra ~ 34% sieros, kuri sustiprina sąnarį sudarančius jungiamuosius audinius. Siera yra kertinė medžiaga gerai sąnarių būklei.
RAW Powders MSM – itin ekonomiškas bei veiksmingas MSM produktas. Milteliai įprastai kartūs, todėl jeigu esi jautrus skoniui, geriau taip pat rinkis produktą kapsulėmis.
MSM VARTOJIMAS
Veiksminga MSM dozė svyruoja nuo 1500 iki 6000 miligramų per dieną. Pasirinkite dienos dozę šiame intervale ir suvartokite ją per 2-3 kartus.
4. KOLAGENAS
Kolagenas – tai baltymo tipas, kuris sudaro trečdalį visų organizme esančių baltymų. Kolageno yra kauluose, raumenyse, odoje, jungiamuosiuose audiniuose. Už sąnarių lankstumą bei gerą jų būklę yra atsakingi jungiamieji audiniai, o už pastarųjų puikią būklę atsakingas kolagenas. Sumažėjęs kolageno kiekis organizme gali būti siejamas su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant ir sąnarių skausmą ar uždegimą. Kolageno kiekis su amžiumi organizme mažėja, todėl vyresnio amžiaus žmonėms ši medžiaga ypač reikalinga.
KOLAGENAS SĄNARIAMS, PLAUKAMS IR ODAI
- Kolagenas puikiai padeda atstatyti sąnarių lankstumą. Ypač sąnariai tampa nelankstūs su amžiumi, todėl papildomas kolageninio baltymo gali padėti sumažinti sąnarių standumą, uždegimą. Kolageninis baltymas sutepa sąnarius bei malšina jų skausmą. Taip pat, kolageninis baltymas gali padėti ne tik sąnariams, tačiau ir odai bei plaukams.
- Už plaukų augimą atsakingas kolegenas, nes pastarasis blokuoja laisvuosius radikalus, galinčius paveikti plaukų tekstūrą, storį bei augimą. Neveltui kolageno yra ir plaukų šaknyse.
- Kolagenas padeda pakeisti bei atstatyti mirusias odos ląsteles. Jaunų žmonių organizmai kolageną gamina pastoviai bei pakankamai, tačiau maždaug ties 40 kolageno sintezė sumažėja. Moterims kolageno gamyba drąstiškai sumažėja po menopauzės. Nepakankamas kolageno kiekis priveda prie odos raukšlėjimosi.
Amix Osteo Ultra GelDrink – daug kolageninio baltymo turintis maisto papildas. Šis produktas ypač tinkamas žmonėms, kurių sąnariai išsausėję, skausmingi bei traškantys.
KOLAGENAS MAISTE
Užsitikrinti pakankamą kolageno kiekį organizme galime ir valgydami tinkamus maistinius produktus:
- Želatinos turinčius produktus;
- Daržoves (kopūstus, pupeles, morkas, burokėlius);
- Vaisius (obuolius, apelsinus, vyšnias, braškes, citrinas);
- Sojos produktus;
- Sėmenis ir riešutus;
- Juodas ir žalias alyvuoges;
- Avokadų aliejų;
- Kalakutieną.
5. HIALURONO RŪGŠTIS
Hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga, randama sąnariuose esančiame skystyje, jungiamuosiuose bei įvairiuose kituose audiniuose. Didžiausią teigiamą poveikį hialurono rūgštis daro sąnariams bei odai:
- Jungiamieji sąnarių audiniai, pavyzdžiui kremzlė, veikia kaip sąnarių amortizatorius. Hialurono rūgštis padeda geriau atlikti savo darbą jungiamiesiems audiniams. Hialuronas padidina sąnarių lankstumą, juos sutepa bei malšina skausmą. Artritu sergantys žmonės ypač mėgsta hialurono rūgštį dėl pastarosios savybės sutepti sąnarius.
- Hialuronas taip pat sumažina žalą odai skatindamas pastarosios atsinaujinimą, didindamas kolageno gamybą bei pritraukdamas vandenį į odos audinius. Šios hialurono veikimo savybės padeda odai išlikti švelniai bei putliai. Hialuronas taip pat gali padėti sumažinti raukšles. Nenuostabu, jog dažname odos priežiūros produkte kremo pavidalu yra hialurono rūgšties. Visgi, žmogaus organizmas pats pasigamina hialuroną, tačiau senstant ar pernelyg dažnai būnant saulėje, hialurono gamyba organizme sulėtėja. Tokiu atveju hialurono rūgšties turintis maisto papildas tikrai gali padėti.
HIALURONO RŪGŠTIES DOZAVIMAS
Efektyvi hialurono rūgšties dozė yra 100-200 miligramų per dieną. Visgi, praktiškai pastebima, jog teigiamą efektą suteikia ir mažesnės, 40-50 miligramų per dieną dozės.
XXL Nutrition Joint Support, kurio dienos porcijoje yra 80 miligramų hialurono, naudingas ne tik sąnariams, tačiau ir odai.
PRAKTINIAI PATARIMAI
- Rinkdamiesi maisto papildą sąnariams, atkreipkite dėmesį ne tik į kainą, tačiau ir sudėtį. Kuo daugiau straipsnyje išvardintų medžiagų sudėtyje – tuo geriau;
- Maisto papildus sąnariams vartokite profilaktiškai, tokiu būdu išvengsite galimų komplikacijų;
- Stenkitės vartoti maisto papildą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, pavyzdžiui ryte su pusryčiais;
- Išsirinkite būtent sau patogiausia maisto papildo pateikimo būdą. Efektyvumo atžvilgiu didelio skirtumo tarp miltelių, kapsulių ar tablečių nėra;
- RŪPINKITĖS SAVO SĄNARIAIS IR JIE PASIRŪPINS JUMIS!
LITERATŪRA
Šaltinis 1
Šaltinis 2
Šaltinis 3
Šaltinis 4
Šaltinis 5
Šaltinis 6
Šaltinis 7
Šaltinis 8
Šaltinis 9
Šaltinis 10
Šaltinis 11
Turi klausimų? Padiskutuokime komentaruose 🙂
puikus, informatyvus straipsnis!
Ačiū už įvertinimą, Pauliau.
Superinis straipsnis apie papildus sąnariams, viskas informatyviai, aiškiai. Labai lengvi skaitosi, lauksim daugiau panašių straipsnių!
Beje, esu bandęs XXL Nutrition Joint Supporte, tikrai padėjo. Prieš tai jaučiau traškėjimą keliuose, mausdavo. Po 2 mėnesių ciklo visi skausmai praėjo ir dabar jau pusė metų kaip nebeskauda. Visgi, greitu metu reikės prasukti dar vieną ciklą.
Tautvydas
Tautvydai, ačiū už įvertinimą! Būtinai parašysiu daugiau panašių straipsnių.
Kai kuriame amžiuje jie padeda,o vėliau tik problemos su skrandžiu ir nulinis rezultatas.
Irena,
malonu, jog skaitėte straipsnį, tikiuosi jis suteikė naudingos informacijos.
Visgi, nesutikčiau su Jūsų nuomone, nes vyresniems žmonėms maisto papildai sąnariams tikrai padeda ir išsprendžia su jais susijusias problemas. Turiu labai daug gyvų pavyzdžių – savo klientų.
Tuo labiau su amžiumi sąnariai tikrai dėvisi, sausėja. Yra labai naudinga profilaktiškai vartoti straipsnyje minimų medžiagų turinčius maisto papildus, nes jie atstato aplink sąnarius esančio skysčio atsargas, atitinkamai juos sutepa, sąnariai pasidaro paslankesni, apmažėja arba visai dingsta skausmas.
Žinoma, tam tikrai atvejais maisto papildai veikia ne taip efektyviai, pavyzdžiui kuomet sergama lėtinėmis sąnarių ligomis.
Geros dienos 🙂
Arnas,
papildaisportuojantiems.lt
Ačiū Arnai, puikūs straipsniai, labai daug naudingos informacijos vienoje vietoje. Nesustokit
Ačiū, Dainiau, už įvertinimą 🙂
Tikrai super straipsnis, naudinga info turintiems problemų su sąnariais.
Smagu, jog patiko 🙂
Puikus straipsnis padejo apsispresti kurio produkto reikia😊
Ačiū. Stengiamės! 🙂
Sveiki,
Kaip tik po nugaros tyrimo išaiškėjo ,kad turiu daug bėdų su nugara,nors jaučiu nežymius skausmus juosmens,sprando,nugaros dalyje,kartais ”kaista” keliai,arba juos maudžia. Gydytoja patarė vartoti gliukozaminas + chondroitinas.
Labas, Sandra,
gydytoja teisingai rekomendavo, gliukozaminas/chondroitinas yra vienos plačiausiai vartojamų medžiagų šiuo klausimu.
Kai as pradejau jausti skausmus sanaruose nusprendziau pasiieskoti informacijos tai buvo mano pirmas straipsnis internete rastas ir i visus mano klausi.us radau atsakimu.dekui labai tikrai naudinga informacija
Ačiū už informatyvų straipsnį. Ar galite rekomenduoti, kurį papildą reikėtų vartoti aktyviai sportuojant: “XXL Nutrition Joint Support” ar geriau “NUTREND FLEXIT DRINK” ?
Labas, Austėja. Nors produktai yra šiek tiek skirtingo principo, vienareikšmiškai kokybiškesnis yra XXL Nutrition Joint Support. Nutrend Flexit Drink privalumas – tai sudėtyje esantis kolageninis baltymas, tačiau šiam produktui yra stipresnė alternatyva – Amix Osteo Ultra GelDrink.
sveiki, informacija tikrai naudinga, tik negaliu apsispresti kokio produkto man reikia, esu neigali del patirtu insultu, jau 13 m, kaire koja taip ir liko nestabili, visas kruvis and desines! jau prasidejo problemos, ortopedas pasake kad sudilo kelio kremzle,del to skausmai kilant nuo kedes, lovos, lipant laiptais, zodziu laukti operacijos kol analgetikai nebepades, gal su kuriais papildais atitolinciau operacija? dekoju uz atsakyma, geros dienos
Labas, Liudmila. Nors straipsnyje minimos medžiagos yra naudingos sąnariams, sunku atsakyti ar jos gali atitolinti operaciją.
Sveiki, traška kelių sąnariai, kartais nestipriai maudžia, magnetinis rezonansas parodė antro laipsnio chondromaliaciją. Sportuoju su svoriais. Kokį produktą rekomenduotumėte?
Labas, Elena 🙂 pabandyk XXL Nutrition Joint Support, jeigu nepadės, tuomet Amix Osteo Ultra Geldrink. Sėkmės!
Laba diena,tikrai įdomus,dalykinis straipsnis,kuri norisi skaityti.Matyt ateina laikas,kai atsiranda domėjimasis tokio pobūdžio informaciją.Rašoma,jei mėlyna aprangos spalva,tai chirurgas,o tai praktikas,kuriuo verta pasitikėti…Kiekvienam iš mūsų, jūsų atsakymai svarbūs. Mane domina papildai.Pradėjo skaudėti kelius,dažniau vieną,ypač lipant laiptais.Perverčiau vaistinių informaciją,kuri nėra gausi šiam atvejui,suradau sau panašesni,tai papildas Proenzi ArthroStop Plus,kurio sudėtyje yra Gliukozamino hidrochloridas.Iš straipsnio skaitosi,tai nėra efektyviausias papildas,nes tai ne sulfatas.Be to,jūsų rekomenduojami papildai parduodami ne vaistinių tinklo prekės. Tai klausimas,ar Proenzi ArthroStop Plus visgi vertas dėmesio ateityje,ar pereiti į jūsų rekomenduojama Amix Osteo Ultra GelDrink,nes norisi greitesnio papildų poveikio rezultato ?
Labas, Petrai. Taip, gliukozaminas hidrochloridas ne toks efektyvus kaip sulfatas. Aš asmeniškai sau nepirkčiau Proenzi ArthroStop Plus vien dėl gliukozamino formos. Su maisto papildais sąnariams dažnai yra tokia situacija, kad neišbandęs nesužinosi. Kartais situacija tokia rimta, jog jokie maisto papildai nepadeda. Savo nuožiūra rekomenduoju pabandyti XXL Nutrition Joint Support arba Amix Osteo Ultra Geldrink.
Ačiū,pasinaudosiu rekomendacijomis…
Jeigu nesunku, brūkštelk komentarą ar padės 🙂
Taip,gerai,bet prieš tai pabaigsiu jau pradėta vartoti Proenzi ArthroStop Plus,dar + pertrauka ir tik po to.
Nesvarbu kada, tiesiog kuo daugiau praktinės informacijos, tuo geriau 🙂 galbūt kitiems žmonėms pagelbės.
Liuks straipsnis 🙂 Visą gyvenimą kamavo silpni sąnariai, tai dabar viskas gerokai aiškiau 🙂 Dėl pačių papildų, tai labai mėgstu su gliukozaminu, chondroitinu, kolagenu ir MSM. Gydytojas rekomendavo, kai pasiskundžiau chronišku sąnarių skausmu, tai po poros mėnesių vartojimo pajutau skirtumą, nebetaip skauda kelius 🙂
Labas, Aurimai, džiaugiuosi, jog straipsnis patiko! Smagu, kad ir tavo keliams lengviau 🙂
Labai geras ir naudingas straipsnis 🙂
Ačiū, Linai, ir džaugiuosi, jog skaitai 🙂
Po kiek laiko, išsigydžius bursita, galima bus vėl spoetuoti?
Ačiū!
Labas, Sauliau, neįmanoma atsakyti, tai labai individualu. Pasitark su specialistu. Taip pat pradėjęs sportuoti įsivažiuok palengva. Linkiu sėkmės.
sveiki, koki produkta rekomenduotumet peciu sanariams?
cia siek tiek pasimeciau, jus rekomenduojat gliukozaminas ir chondroitinas, bet XXL Nutrition Joint Support atrodo lygtai pilnavertiskesnis. o dar Amix Osteo Ultra GelDrink. kaip cia jie susideliotu pagal pilnavertiskuma sanariams?
Labas, Zenonai. Joint Support tikrai kokybiškas ir pilnavertiškas produktas sąnariams, tačiau gaila, bet jo gamyba nutraukta. Amix Osteo sudėtyje mažiau pagrindinių medžiagų (gliukozamino ir gliukozamino), tačiau yra kolageno baltymų. Esu pastebėjęs, jog Amix Osteo efektyviai sumažina sąnarių skausmą ir traškėjimą. Manau, jog verta išbandyti. Linkiu sėkmės.