+370 646 74351

Gaineriai – masės augintojai

Masės auginimas. Dažnas sportuojantis, ypač pradedantysis, klausia: kaip man priaugti raumenų masės? Atsakymas paprastas – daug valgyti. Tačiau ne bet ką, nemažomis porcijomis ir 5-6 kartus per dieną. Toli gražu ne kiekvienas gali prisitaikyti prie tokio griežto rėžimo. Tokiais atvejais į pagalbą pasitelkiami gaineriai – masės augintojai.

Gaineriai. Tai aukšto kaloringumo milteliai, kuriuos maišyti galima su praktiškai bet kokiu skysčiu – vandeniu, pienu, sultimis. Dažniausiai gaineriai turi vidutinį kiekį baltymų, mažai riebalų ir daug angliavandenių. Pastarieji ir yra pagrindinis kalorijų šaltinis gaineriuose. Tiek baltymai, tiek angliavandeniai gali būti lėto arba greito pasisavinimo – kiekvienas išsirenka pagal savo poreikius. Greito veikimo baltymai ir angliavandeniai ypač tinkami ryte tik prabudus ir po treniruotės, o lėto – dienos bėgyje tarp valgių.

Nauda. Gaineriai itin naudingi ir veiksmingi greitą medžiagų apykaitą turintiems žmonėms. Gainerius taip pat pravartu naudoti sunkiai svorį auginantiems atletams. Tiesa, vartojant gainerį reikia ir atitinkamo fizinio aktyvumo, antraip gali pasirodyti ir riebalų sluoksnis. Neretai galima išgirsti, kad gaineriai "neveikia". Gaineriai veikia, tačiau tai nėra magiški milteliai, kurie užaugins raumenis per naktį. Auginant masę svarbu suvartoti daugiau kalorijų nei jų sudeginama. Kiekvieno sportuojančiojo reikalavimai yra skirtingi, todėl būtina apskaičiuoti savo asmeninius reikalingų kalorijų kiekius. Kuomet žinoma, kiek reikia kalorijų norint pastebėti raumenų masės prieaugį – galima veiksmingai pritaikyti gainerį.

Vartojimas. Masės augintojai dažniausiai supakuoti milžiniškuose maišuose, tačiau pagal gamintojų rekomendacijas jų teužtenka 20 kartų. Gamintojai neretai rekomenduoja vartoti didžiules porcijas, dažnai net per dideles ir nepraktiškas. Nėra nieko blogo gainerio porciją padalinti į keletą dalių ir suvartoti dienos bėgyje. Renkantis ir vartojant gainerį taip pat svarbu atkreipti dėmesį į cukraus kiekį. Kuo gaineris kokybiškesnis, tuo cukraus jame bus mažiau.

Tipinis vartojimo pavyzdys. Gamintojas rekomenduoja 150 g gainerio vartoti iš karto po treniruotės. 150 g galima padalinti į tris dalis po 50 g ir vartoti prieš, po treniruotės ir tarp valgių. Toks vartojimas bus daug efektyvesnis ir užtikrins, kad visos maistinės medžiagos įsisavintų.

Kodėl verta vartoti gainerį?

  • Žymiai lengviau pasieksite reikiamą paros kalorijų skaičių;
  • Gaineriai padės susirinkti kalorijas, reikalingas liesos raumenų masės prieaugiui;
  • Papildomas kalorijas-maistines medžiagas galėsite gauti ne tik po treniruotės, tačiau ir dienos bėgyje kuomet nespėjate pavalgyti;
  • Gaineriai neretai būna papildyti kreatinu – pastarasis padeda padidinti jėgą ir raumeninę masę;
  • L-glutaminu praturtinti masės augintojai padės raumenims atsistatyti net po sunkiausių treniruočių.

Patarimas. Skirkite valandą laiko ir nusistatykite būtent sau reikalingą kalorijų skaičių. Tuomet kur kas lengviau nuspręsite koks masės augintojas tinkamiausias. Nepavyksta? Konsultuokitės su mumis. 

Greitas pristatymas Pinigų grąžinimo garantija Patogus atsiskaitymas