+370 646 74351

Kofeinas / taurinas

Kofeinas. Natūrali medžiaga, alkaloidas, kuri stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Kofeinas yra plačiausiai vartojama legali medžiaga, kuri veikia smegenų funkciją. Kofeino galima rasti 60 skirtingų augalų pupelėse, vaisiuose ar lapuose. Taigi, kartais produktu etiketėse jis žymimas ne kaip kofeinas, o kaip specifinis ingredientas – gvaraninė paulinija, matė, šokoladas ir kakava, kininis arbatmedis ir kt.

Kofeino nauda. Kofeinas plačiausiai vartojamas didinti protinę energiją. Kultūrizmo pasaulyje kofeinas turi ir kitų paskirčių. Ši medžiaga padeda kovoti su protiniu ir fiziniu nuovargiu besitreniruojant, taip pat kofeinas vartojamas norint sudeginti nepageidaujamus riebalus.

Trys būdai, kaip kofeinas padeda sudeginti papildomą kiekį kalorijų:

Kofeinas gerina riebalų metabolizmą;

Kofeinas gerina termogenezę;

Kofeinas sąveikauja su žaliaja arbata – dar efektyvesniam riebalų deginimui.

Penkios kofeino naudos besitreniruojant:

Ištvermės sporto atstovai pastebi apie 3,3% efektyvumo padidėjimą;

Jėgos sporto atstovai pastebi iki 20% padidėjimą;

Sprinteriai pastebi  vidutiniškai 6,5% padidėjimą;

Svorių kilnotojai pastebi maždaug 9,5% padidėjimą;

Nuovargis vidutiniškai sumažinamas 6%!

Vartojimas. Kiekvieno žmogaus organizmas skirtingai reaguoja į kofeiną. Poveikis gali pasijausti vos nuo 20 mg. Toks kiekis dažniausiai rekomenduojamas pirmą kartą bandant kofeino papildus. 200 mg kofeino yra dažniausia dozė maksimaliam efektui. Vartojant daugiau gali pasireikšti šalutinis poveikis – nerimas, drebulys, dehidratacija. Norint maksimalaus prieštreniruotinio efekto, rekomenduojama kofeiną vartoti 60-90 min. prieš treniruotę.

Greitas pristatymas Pinigų grąžinimo garantija Patogus atsiskaitymas