+370 646 74351

L-karnitinas

L-karnitinas

L-karnitinas – tai medžiaga, natūraliai gaminama kepenyse ir inkstuose iš dviejų aminorūgščių: lizino ir metionino. Karnitino atsargos kaupiamos skeleto raumenyse, širdyje ir smegenyse, taip pat šios medžiagos randama žuvyje, paukštienoje, raudonoje mėsoje ir kai kuriuose pieno produktuose.

Karnitiną ypač mėgsta riebalus deginantys bei svorį metantys žmonės. Kodėl? L-karnitinas padeda pernešti ilgos grandinės riebalų rūgštis, pavyzdžiui trigliceridus, į mitochondriją – organizmo ląstelių energijos jėgainę. Žmonių kalba – karnitinas padeda efektyviau panaudoti organizmo riebalus energijai gauti. Atitinkamai organizmo riebalų kiekis mažėja, o energijos lygis didėja. Trumpai tariant, treniruositės savo riebalinio sluoksnio sąskaita.

Karnitinas nėra tik medžiaga, padedanti deginti riebalus. Karnitinas gali pasitarnauti ir siekiantiems papildomos energijos, ištvermės bei jėgos. Reguliariai sportuojantiems karnitinas gali suteikti nemažai naudos:

  • Suteikia energijos;
  • Sumažina raumenų skausmą po treniruočių;
  • Padidina ištvermę;
  • Sumažina pieno rūgšties išsiskyrimą bei raumenų nuovargį.

L-KARNITINO FORMOS

  • Milteliai – pats ekonomiškiausias pateikimo būdas. Miltelius reikia ištirpinti vandenyje, tad gausi skystą l-karnitiną. Geriausio kainos bei kokybės santykio produktas – RAW Powders L-Carnitine milteliais.
  • Tabletės – l-karnitinas šiuo pavidalu savinasi ilgiausiai. Visgi, praktikoje tai didelio skirtumo nesudaro. Maisto papildas tabletėmis įprastai yra pigesnis už kapsules ir skystį, tačiau brangesnis už miltelius. Geriausias pasirinkimas – RAW Powders L-Carnitine tabletėmis.
  • Kapsulės – milteliai želatininiame apvalkale-kapsulėje. Kapsulės įsisavinamos greičiau nei tabletės, jas taip pat lengviau nuryti. Visgi, įprastai l-karnitinas kapsulėmis brangesnis už tabletes, tačiau pigesnis už skystį. Labiausiai apsimoka Olimp L-Carnitine Mega Caps.
  • Skystis – vartojant skystą l-karnitiną pastarasis pateks į kraujotaką greičiausiai. Tačiau dažniausiai skysto pavidalo produktas kainuoja brangiausiai. Geriausias pasirinkimas – Maxxwin L-Carnitine 150 000.

L-KARNITINO VARTOJIMAS

Dienos dozė priklauso nuo žmogaus svorio. Merginai, sveriančiai apie 50 kilogramų, karnitino užteks ir 2 gramų per dieną. Vaikinui, sveriančiam 90 kilogramų, efektyvi karnitino dozė yra 3-4 gramai. Karnitiną visada geriausia išskaidyti į dvi dalis, pirmą dalį vartoti ryte ant tuščio skrandžio, kitą prieš treniruotę. Jeigu tą dieną nesitreniruoji, vartok karnitiną tarp valgių.

Greitas pristatymas Pinigų grąžinimo garantija Patogus atsiskaitymas